Stropy typu filigran

Stropy filigran to oferowany przez Dombud Beton Sp. z o.o. typ żelbetowego stropu zespolonego.

Tego typu strop składa się z prefabrykowanej cienkiej płyty żelbetowej grubości od 5-7 cm, która po dozbrojeniu na budowie i dolaniu betonu stanowi monolityczny element konstrukcyjny. Stropy typu filigran łączą w sobie zalety stropów prefabrykowanych oraz możliwości konstrukcyjne stropów monolitycznych.

Stropy filigran produkowane są na indywidualne zamówienie. Produkcja stropów poprzedzona jest opracowaniem przez Dombud Beton odpowiedniej dokumentacji projektowej na bazie projektu budowlanego Zamawiającego.
Parametry filigranów można modyfikować w zależności od potrzeb projektowych. Na etapie projektu należy założyć usytuowanie otworów w stropie.

Zaletami tego typu stropu są:
- bardzo duże możliwości konstrukcyjne-rozpiętość stropu - nawet do 12 m
- dowolność kształtowania stropu
- brak deskowania- warstwę nadbetonu układa się na płytach prefabrykowanych które stanowią tzw. deskowanie tracone
- szybki i łatwy montaż
- skrócenie czasu wykonania konstrukcji stropu ze względu na częściowy prefabrykat
- ograniczenie prac wykończeniowych ze względu na gładką powierzchnię dołu prefabrykatu którego spód stanowi sufit w pomieszczeniu.

Produkcja prefabrykowanych stropów typu filigran podlega Certyfikacji Produkcji według: EN 13747:2005 +A2:2010 (PN-EN 13747 +A2:2011).
error: Content is protected !!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij